Marrëveshja e detit, Bushati-Berishës: Sali! Je tërbuar, shih hallet me drejtësinë e re

Kliko per me shume info

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka reaguar menjëherë pas akuzave të ish-kryeministrit Berisha për marrëveshjen e detit me Greqinë.

Berisha tregoi gjithë proçedurën se si veproi për çështjen e detit gjatë periudhës kur ishte në pushtet. Sakaq akuzoi Ramën dhe ministrin e Jashtëm se po bëjnë pazar dhe po shkelmojnë integritetin e vendit.

Kliko per me shume info

Bushati nërpërmjet një statusi në rrjetet sociale, paralajmëron Berishën se marrëveshja e tij e detit do të duket për faqe të zezë, pas zhvillimeve që priten të ndodhin.

Postimi i plotë i Bushatit:

Sali! Ti e kupton më mirë nga të tjerët se ç’faqe e zezë do duket marrëveshja jote e detit së shpejti, ndaj je tërbuar! S’ke ç’i bën, shih hallet me drejtesinë e re

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.