Dallgë të fuqishme dhe erë, pezullohet lundrimi në Vlorë

Kliko per me shume info

Moti vijon të jetë i përkeqësuar edhe ditën e sotme në qytetin e Vlorës. Dallgën e fuqishme arrijnë deri në 9 ballë në det të hapur dhe 6 ballë brenda gjirit.

Kjo ka pezulluar sërish transportin detar, ku për pasojë nuk ka ardhur trageti i linjës Brindisi-Vlorë.

Kliko per me shume info

Edhe pse në grafik ishte parashikuar mbërritja e tragetit, ky i fundit nuk ka ardhur për shkak të motit me dallgë dhe erë, që ka çuar në anulimin e lundrimit.

Anijet e peshkimit nuk lejohen të dalin në det.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.