Marrëveshja Xhafaj-Marku/ LSI me akuzë të fortë: Me këtë pakt mbyllën një sërë skandalesh

Kliko per me shume info

Pas marreveshjes mes ministrit te Brendshem, Fatmir Xhafaj dhe kryeprokurores Arta Marku, per bashkepunimin ne luften kunder krimit te organizuar, LSI ka dale me nje akuze te forte.

Kreu i grupit parlamentar te LSI-se, Petrit Vasili, ne nje shenim ne faqen e tij ne FB, shkruan se pas ketij pakti fshihej falja dhe mbyllja e nje sere skandalesh.

Kliko per me shume info

Postimi i Vasilit

Marreveshja Marku -Xhafaj legalizimi i faljes se Rames me FB, mosarrestimit te Tahirit, i mosarrestimit te ministres qe ekstradon trafikantin.

Prokuroria mbyll skandalin e Edi Rames i akuzuar se i beri thirrje policise qe te bente fushate elektorale per PS,e mbyll se sipas saj mjafton qe Edi Rama kerkon falje ne facebook.
Edi Rama ndalon arrestimin e Tahirit me nje mal me prova dhe prokuroria rri e veshtron.
Ministrja e drejtesise dhunon ligjin dhe shperdoron detyren dhe ekstradon trafikantin dhe prokuroria nuk leviz gishtin.
Po kjo prokurori me keq e me zi se sigurimi i shtetit arreston te madh e te vogel edhe per dyshime te paqena.
Marreveshja e Arta Markut me Fatmir Xhafen eshte si Aluizni i drejtesise per te legalizuar DY DREJTESI:NJE DREJTESI TE PADENUSHMERISE PER KRYEMINISTRIN DHE NJE DREJTESI PER SHQIPTARET E THJESHTE.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.