Lidhje e paligjshme e ujit, procedohen penalisht dy persona

Në kuadër të punës për goditjen e rasteve të lidhjes së paligjshme të ujit, policia e Durrësit dhe ajo e Shijakut kanë nisur procedimin penal për dy persona.

Ndaj S.K. 33 vjeç, banues në Tiranë, ka nisur procedimi penal, pasi gjatë kontrollit të ushtruar nga Punonjësit e Ujësjellës – Kanalizimeve Durrës në biznesin e tij, në fshatin Kërtushaj Ishëm është konstatuar lidhje e paligjshme e ujit.

LEXO EDHE:  Sekestrohet droga në makinën e efektivit të policisë në Tiranë, një i arrestuar
Kliko per me shume info

Gjithashtu policia e Shijakut ka filluar procedimin penal në gjendje të lirë në ngarkim B.Xh. 52 vjeç, banues në Rrubjekë.

Gjatë kontrollit të ushtruar nga Punonjësit e Ujësjellës -Kanalizimeve Durrës në biznesin e tij, në Maminas është konstatuar lidhje e paligjshme e ujit.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here