Kuvendi miraton pr.ligji për ndërtimin e aeroportit të Vlorës, rrëzohet lista e KLP-së dhe KLGJ-së

Kliko per me shume info

Kuvendi ka miratuar sot kalimin e projektligjit për ndërtimin e aeroportit të Vlorës.

Me 74 vota pro, pr.ligji u miratua sot në një seancë jo normale.

Kliko per me shume info

Opozita vijon të thërrasë “kriminel, hajdut”, ndërkohë që Ruçi vijon të hapë votimet e rendit të ditës, të cilat po kalojnë pa votimin e Opozitës.

Nga ana tjetër është rrëzuar lista e anëtarëve të KLP dhe KLGJ pasi për miratimin e tyre duheshin 94 vota. Gjithashtu është rrëzuar edhe kërkesa e Opozitës për ndryshimin e ligjit në arsim.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.