Kush është veterani i shërbimeve sekrete iraniane që ka ardhur në Shqipëri

Irani ka sjellë në vendin tonë, si sekretar të parë të Ambasadës në Tiranë. Mostafa Roodaki, i cili sipas ‘NCRI’, është agjent veteran i Shërbimit Inteligjent të Republikës Islamike.

‘NCRI’, është faqja e organizatës së muxhahedinëve, dhe bën me dije se Roodaki më herët ka qenë në Ministrinë e Inteligjencës në Iran.

Kliko per me shume info

Gjatë viteve 2010-2014, ai ka mbuluar ambasadën austriake si ekspert politik.

LEXO EDHE:  Gjendet i vdekur aktori i njohur i "O Sa Mirë!"

Në vitin 2014, Roodaki u kthyer në Teheran, duke shërbyer sërish në shërbimet inteligjente iraniane.

Mostafa Roodaki ka hapur në Tiranë, dy organizata që kanë për funksion propagandën kundër muxhahedinëve në Shqipëri.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here