A keni frikë nga Reforma në Drejtësi? Monika Kryemadhi: Ilir Meta nuk shkon në burg

Kliko per me shume info

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, e ftuar në “Arena nga Dritan Hila”, në Ora News, është pyetur nëse ka frikë për veten dhe presidentin Meta, nga Reforma në Drejtësi.

Kryemadhi është shprehur se bashkëshorti i saj, nuk ka bërë asgjë për të pasur frikë.

Kliko per me shume info

“Mos kini merak për Metën. Kur ai ka qenë ministër i Jashtëm, nuk ka pasur të drejtë firme.

Ish- kryeministri Berisha ka nxjerrë një ligj në 2005, ku të drejtën e firmës e kishin sekretarët e Përgjithshëm.

Edhe sot ministrat nuk shkojnë brenda, por sekretarët e Përgjithshëm.

Në burg shkojnë ministrat e Ramës, para 2005”, tha Kryemadhi.

1 COMMENT

  1. Po Iliri jot eshte me vidjo Dhe ze moj zonj e koruptuar si nuk shkoka ne burk ky 😂😂😂😂 po nuk ka prokuror Dhe shtet aty se ju jeni te gjith per ne burg Dhe ty meret e gjith pasurit qe keni ven Dhe tu ndahet fukarejve

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.