Kokaina e sekuestruar në Shkodër, ja mesazhi i ministrit Xhafaj për policinë

Kliko per me shume info

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka përgëzuar përmes një postimi në rrjetin social “Twitter”, drejtuesit e Policisë së Shkodrës dhe oficerët hetues, pas përfundimit me sukses të një tjetër operacioni në kuadër të nismës “Forca e Ligjit”.

Ky është i dyti në pak muaj që zhvillohet në Shkodër, e vjen pas disa muajsh intensivë pune hetimore dhe operacionale, me metoda bashkëkohore, – siç thekson Xhafaj, – nga strukturat hetimore të Shkodrës dhe Forcat Operacionale në qendër.

Kliko per me shume info

Xhafaj shpreh vlerësimet e tij më të mira për punën e prokurorëve të Shkodrës, që u përfshinë në hetimin e grupit kriminal, e shpreson që të tjera rezultate pozitive të vijnë në të ardhmen falë bashkëpunimit shumë të mirë.

Policia e Shkodrës arrestoi një ditë më parë 7 persona për trafik kokaine. Blutë e Shkodrës i sekuestruan grupit të strukturuar kriminal një sasi prej 2.2 kilogramë lënde narkotike të dyshuar kokainë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.