Arrest me burg për shtatë të arrestuarit e grupit të kokaines në Shkodër

Kliko per me shume info

Arrest me burg ishte masa e sigurisë për shtatë të arrestuarit e grupit kriminal ” Kokaina”. Gjykatësja Izabela Radovani pasi mori në shqyrtim dosjen dhe dëgjoi pretendimet e prokurorit të çështjes Albert Murçaj e cilësoi të ligjshëm arrestin si dhe ka caktuar masën e sigurisë arrest me burg për gjithë të arrestuarit.

Prokurori i çështjes ka paraqitur para gjykatës provat filmike dhe përgjimet e kryera gjatë tre muajve. Avokati mbrojtës i Helidon Markut, menaxherit të lokalit të natës kërkoi arrest shtëpie, por kjo u hodh poshtë nga gjykata.

Kliko per me shume info

Për gjashtë të tjerët avokatët kërkuan lirimin e tyre duke e cilësuar të paligjshëm arrestimin. Por prokurori i akuzon se grupi merrej me shitje të drogërave të forta klienteve brenda në lokal.

Gjatë aksionit atyre iu gjetën më shumë se dy kilogramë kokainë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.