Kobra helmuese ngec në një rrjetë, ja momenti i guximshëm i shpëtimit(VIDEO)

Kliko per me shume info

Ky është momenti kur vullnetarë të guximshëm shpëtuan një kobër indiane 2.5 metra të gjatë dhe shumë helmuese pasi kishte ngecur e mbërthyer në një rrjetë çeliku.

Gjarpëri kishte gëlltitur një rosë dhe u përpoq të arratisej nëpër një dalje kullimi nga një tempull kur u kap në rrjetë për shkak të barkut të fryrë.

Kliko per me shume info

Kujdestarët nga vendi i shenjtë, në koloninë Rajarani, Bhubaneshëar, në shtetin lindor të Indisë të Odisha, menjëherë thirrën linjën e ndihmës së gjarpërinjve – një organizatë që fokusohet në shëndetin e gjarprit dhe ndihmon në shpëtimin./lajmifundit.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.