Kjo është vajza 5-vjeçare, viktima me e re në aksidentin ajror me 71 të vdekur në Moskë (FOTO)

Kliko per me shume info

Një vajzë 5-vjeçare dhe nëna e saj ishin midis 71 njerëzve që vdiqën kur një avion rus pasagjerësh u rrëzua pranë Moskës pak pasi u ngrit.

Nadezhda Krasova, 5 vjeç, viktima më e re në aksident, vdiq së bashku me nënën e saj Oksana Krasova, 32 vjeç, pasi avioni Antonov An-148 u ndërpre në mes të ajrit, sipas raporteve të dëshmitarëve okularë.

Kliko per me shume info

Aeroplani i linjës Saratov Airlines u zhduk nga ekranet e radarëve disa minuta pas largimit nga Aeroporti Domodedovo i kryeqytetit.

Aeroplani u rrëzua, me 65 pasagjerë dhe gjashtë ekuipazh në bordin e tij./lajmifundit.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.