Kjo erëz shëron 150 sëmundje

Kliko per me shume info

Cilësitë mjekësore të kësaj erëze gradualisht janë zbuluar gjatë shekujve dhe është konstatuar që ndikon fuqishëm kundër inflamacionit.

Kjo erzë është e njohur në të gjithë botën për vlerat e saj kurative. Kurkuma (Curcuma longa) përmban kurkuminë, polifenol, përbërës aktiv i cili ka më shumë se 150 cilësi terapeutike.

Kliko per me shume info

Konsumimi i mjaltit dhe i kurkumës përmirëson metabolizmin dhe shton numrin e baktereve të mira në zorrë. Ilaç kundër gripit dhe ftohjes.

Përbërësit:

100 g mjaltë, 1 lugë kurkumë pluhur.
Përzieni të dy përbërësit ashtu që në tërësi të bashkohen dhe vendosni në një kavanoz të pastër. Sapo të vëreni simptomat e para të ftohjes apo të gripit, ilaçin merreni në këtë mënyrë:

Dita e parë: merrni gjysmë luge në çdo orë.
Dita e dytë: merrni gjysmë luge në çdo dy orë.
Dita e tretë: merrni gjysmë luge tri herë në ditë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.