Mblidhet Këshilli i Legjislacionit, ja kërkesa “e fortë” e PD për Arta Markun

Kliko per me shume info

Ditën e sotme u bë një mbledhje e përbashkët e Komisionit të Ligjeve dhe Këshillit të Legjislacionit.

Në këtë mbledhje, Partia Demokratike ka kërkuar ndryshimin e Kushtetutës për mandatin e Arta Markut.

Kliko per me shume info

Në emër të opozitës foli deputeti Enkelejd Alibeaj, i cili kërkoi zgjedhjen e një kryeprokuri tjetër, pasi sipas tij, kryeprokurorja Arta Marku është zgjedhur pa vetting.

“Të rregullohet ligji për zgjedhjen e kryeprokurorit. Marku u zgjodh pa vetting. Çështja është në linjë me standartet europiane. Ekspertët duhet të bëjnë një analizë të situatës,” tha deputeti Alibeaj.

1 COMMENT

  1. Duhet hequr Arta Marku se ajo heton korrupsionin e Saliut dhe te birit te tij . Duhet vene kryeprokuror nje si Llalla qe nuk i prek keta te dy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.