“Kemi tre plumba për ty”, kërcënohet me vdekje ministri i Jashtëm grek Nikos Kotzias

Kliko per me shume info

Kërcënohet me vdekje ministri i Jashtëm grek Nicos Kotzias.

Mediat greke shkruajnë se diplomati grek ka marrë një letër kërcënuese, teksa lajmin e ka konfirmuar edhe ministri i Mbrojtjes së Qytetarit Nikos Toskas.

Kliko per me shume info

Në letrën kërcënuese ndër të tjera shkruhet: “kemi tre plumba për ty”.

Sipas ministrit të Mbrojtjes Toskas, letra vjen në kohën kur Athina është në negociata me Shkupin për emrin e Maqedonisë, duke shtuar se po bëhen përpjekje për të minuar klimën politike.

Autoritetet pasi u sinjalizuan për letrën kanë nisur hetimet për të identifikuar shkruesin dhe dërguesin.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.