Katër kate nën dhe! Deputeti i PD paralajmëron qeverinë: Po u rrezikohet jeta gjirokastritëve

Për shkak të reshjeve dhe rrëshqitjeve masive të dheut, këtë të dielë qytetarët e një pallati 8 katësh në Gjirokastër janë zgjuar së bashku me baltën që i ka mbuluar shtëpitë.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Kodra e Shtufit” e teksa pritet ende për ndërhyrjen e instancave qendrore, deputeti i PD-së Dritan Shehu shkruan në rrjetin social se situata është më e rëndë se çfarë duket.

LEXO EDHE:  Ja si e festoi delegacioni në Shqipëri rekomandimin e KE
Kliko per me shume info

Sheshu shton se është konsultuar për rastin në fjalë, duke deklaruar se kemi të bëjmë me një rast ku rrezikohet dhe jeta e banorëve.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here