Rëshen, hajdutët grabisin kasafortën e postës, ajo që ndodhi më pas i la pa fjalë

Kliko per me shume info

Zyrat postare në qytetin e Rrëshenit u sulmua mëngjesin e sotëm dhe dy kasaforta u grabitën për 4 minuta.

Autoret moren kasafortat por mesa duket nuk kishin pritur ate qe konstatuan pasi i hapen ato. Brenda kasafortave nuk kishte para, por vetëm pulla postare dhe pasaporta.

Kliko per me shume info

Nga verefikimi i kamerave të sigurisë rezulton se grabitja ka zgjatur rreth 4-5 minuta.

Autorët u larguan me makinë nga vendi i ngjarjes, por kur nuk gjetën lekë brenda në kasafortë i hodhën ato në afërsi të Milotit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.