Kapen me drogë e armë në Milano, pranga tre trafikantëve shqiptarë

Kliko per me shume info

Tre shqiptarë u arrestuan në një aksion të përbashkët nga policia e Milanos dhe ajo e Komos të mërkurën, ku u sekuestrua një sasi e konsiderueshme droge.

Në pranga janë vënë Agim Proshka, 37 vjeç, Edison Proshka 27 vjeç, Jurgen Verbofshi, 19 vjeç, ndërsa në total janë sekuestruar rreth 17 kg kokainë e heroinë.

Kliko per me shume info

Dy nga ata u arrestuan, pasi në dy makina, hynë në një ndërtesë në komunën Mariano Comense. Aty u gjetën 7 kg kokainë, 4.5 kg heroinë, tre armë zjarri, dhe municione.

Ndërkohë, në portobagazhin e Citroenit C3, me të cilën Verbofshi hyri në ndërtesë, u gjetën edhe 5 kg kokainë dhe 550 gr heroinë.

Në banesën e këtij të fundit u gjetën edhe 8.400 euro.

Sipas hetuesve, tre shqiptarët dyshohet se bashkëpunonin mes tyre në trafikun e drogës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.