Ju nuk e njihni/ Kush është 26 -vjeçarja nga Lezha, që prestigjozja “Forbes” e rendit tek “më të mirët në botë”

Kliko per me shume info

Marina Sula është një prej 30 artistëve të rinj më gjenialë të 2018-ës. Dhe këtë e thotë revista ekonomike “Forbes”, që e renditi 26-vjeçaren nga Lezha mes 30 më të mirëve në botë, nën moshën 30 vjeç.

Deri tani Sula ka realizuar 8 ekspozita në instilacione në Vienë, ku edhe jeton, po ashtu në Itali dhe në Tiranë.

Kliko per me shume info

Ekspozita e saj e fundit u duartrokit nga të pasionuarit e artit. Me stilin minimalist, ku ndërthuren imazhe të botës dixhitale dhe shpirtërore, 26-vjeçarja tërhoqi për dy muaj publikun vienez tek galeria “Gabriel Sen

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.