“Jam shtatzënë me vëllain e ish-it tim, por ai nuk e lë gruan dhe tre fëmijët”/ Vajza rrëfen historinë e pazakontë

Kliko per me shume info

Tabloidi “The Sun” sjell për lexuesit në rubrikën “E dashur Deidre” një histori të pazakontë që shkel të gjitha rregullat e familjes dhe shoqërisë.
Vajza shkruan:

Unë jam duke pritur një fëmijë, por babai është vëllai i ish të dashurit tim. Ne jemi çmendurisht të dashuruar, por ai nuk mund ta lënë gruan e tij dhe tre fëmijët.

Kliko per me shume info

Mendova se nuk mund të kisha fëmijë, kështu që ishte një tronditje e madhe kur zbulova se jam shtatzënë dhe nuk di çfarë të bëj.

Unë jam 27 vjeç dhe ai është 33 vjeç. Isha ndarë nga ishi im dy vjet më parë, por edhe pse e dija se ishte vëllai i tij, unë me të vërtetë doja. Ai është djali më i bukur që kam takuar ndonjëherë, plus ai është argëtues, i sjellshëm dhe i kujdesshëm.

Kur isha me ish-tim, hyra në muhabet me gruan e vëllait të tij, kështu që edhe pas ndarjes sime ajo më ftonte tek ata.

Në një mbrëmje disa muaj më vonë kam biseduar me burrin e saj. Ai më kërkoi të dal në katin e parë për të parë dhomën e gjumit që sapo e kishte arreduar.

Unë isha duke thënë sa e mahnitshme gjithçka dukej kur ai bëri një hap përpara dhe para se të dija se çfarë po ndodhte ne filluam duke u puthur. Ai tha se gjithmonë më ka imagjinuar. Asgjë nuk ndodhi atë natë, por ai më pyeti mëngjesin e ardhshëm dhe përfunduam duke bërë marrëdhënie seksuale në makinën e tij.

Ishte e mahnitshme dhe çështja jonë ka vazhduar që atëherë.

Takohemi sa herë që mund të largohem dhe gjithmonë e bëj veten të disponueshme ndërsa jetoj për momentet me të cilat mund të jem me të.

Fëmija i tij i mesëm, një djalë shtatëvjeçar, ka paralizë cerebrale, kështu që jeta nuk është e lehtë për të dhe gruan e tij dhe ai është një baba i mirë. Unë e njoh situatën dhe kurrë nuk do ta kërkoj që t’i lërë ata.

Asnjëherë nuk e përdorim kontracepsionin pasi nuk pashë asnjë nevojë. U përpoqa për një fëmijë për disa vjet në të 20-tat. Nuk ndodhi, kështu që unë u binda se nuk mund të kisha fëmijë.
Tani nuk kam dyshim. Kam bërë dy teste shtatzënie, sepse nuk mund ta besoja rezultatin.
E di që kjo situatë është moralisht e gabuar, por e dua atë.

DEIDRE përgjigjet:
Unë pajtohem se kjo është një dilemë shumë e vështirë dhe unë nuk mund të marr vendimin për ju, por në mënyrë të pashmangshme do të çojë në dhimbje emocionale dhe të lënduar. A i keni thënë se jeni shtatzënë?

A keni shikuar me të vërtetë se si ndiheni për këtë shtatëzani? E kuptoj se ndiheni shumë e veçantë nëse besoni se nuk mund të keni fëmijë, por realiteti është që ju mund të përfundoni si një prind i vetëm nëse shkoni përpara./lajmifundit.al

Burimi:https://www.thesun.co.uk/dear-deidre/5506604/having-secret-baby-with-ex-brother/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.