Ja si po shemben urat e ndërtuara nga Ministria e Mbrojtjes muajt e fundit

Kliko per me shume info

Reshjet intensive të shiut kanë shembur dy ura në Qarkun e Korçës, duke lënë të izoluar qindra banorë.

Si pasojë e shtimit të prurjeve të përrenjve është shembur një pjesë e urës të fshatit Arrëz në Devoll,duke e nxjerrë jashtë funksionit.

Kliko per me shume info

Ndërsa në Kolonjë, reshjet kanë dëmtuar një pjesë të urës së Orgockës, e cila është monument kulture i kategorisë së parë dhe daton në shekullin e 18.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.