Ja sa mijëra euro u pagua oficeri i specialeve greke për të vrarë Devi Kasmin

Të tjera detaje janë zbardhur në lidhje me arrestimin e autorit të dyshuar për vrasjen e Devi Kasmit në Tiranë.

Në një konferencë për mediat, drejtori i Policisë së Tiranës Ardi Veliu tha në mesditë se, greku Efthymiou Efthymious iu gjet një shumë parash, që dyshohet se ishte një pjesë e pagesës për vrasjen e Devi Kasmit.

LEXO EDHE:  Kapet furgoni me drogë në Fier, 6 persona përfundojnë në polici
Kliko per me shume info

Burimet kanë treguar se ish-oficerit të Forcave Speciale greke, i janë sekuestruar 2 mijë euro dhe 50 mijë lekë shqiptare.

Kjo besohet se është një pjesë e parave të dhëna si shpërblim për vrasjen e Kasmit.

Efthymious rezulton i dënuar në Gjermani për trafik droge, ndaj edhe ishte përjashtuar nga forcat speciale të policisë greke.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here