Ja pamjet si u shpëtua çifti që u bllokua në mes të Vjosës në Selenicë

Kliko per me shume info

Këto janë pamjet e operacionit të shpëtimit të bërë në Selenicë të Vlorës mesditën e sotme.

Një çift, kishte mbetur i bllokuar në mes të lumit të Vjosës.

Kliko per me shume info

Makina e tyre ishte mbuluar nga uji, ndërsa burrë e grua qëndronin mbi mjet për të shpëtuar.

Është dashur një kohë e gjatë që atyre tu vihej në ndihmë.

Një helikopter i Forcave të Armatosura dhe një gomone e policisë u kanë shkuar në ndihmë.

Janë dashur 15 minuta operacion për ti shpëtuar ata nga uji.

Ne video keni pamjet e operacionit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.