Ish-truproja i Berishës: Azem Hajdarin, Ahmet Krasniqin e Ilir Konushevcin i vrau i njëjti grup

Ish-deputetin e Partisë Demokarike të Shqipërisë, Azem Hajdari, ish-ministrin e Mbrojtjes së Kosovës, Ahmet Krasniqi dhe komandantin e UÇK-së, Ilir Konushevci, janë vrarë nga i njëjti grup, ish-truproja e Sali Berishës sjell versionin e tij.

“Është një lidhje që e bënë mes vrasjes së Azem Hajdarit e kolonel Ahmet Krasniqi. Është e njëjta dorë jo vetëm e këtyre, por edhe në vrasjen e gjeneral Ilir Konushevcit në të gjithë këto vrasje”, ka thënë Izet Haxhia, ish-truproje e Sali Berishës.

Kliko per me shume info

Madje ai ka thënë se i njëjti grup që i vrau këta tre persona, kishte planifikuar edhe atentatin ndaj ish-presidentit Ibrahim Rugova në vitin 1999 në Tiranë.

“Dua të them edhe diçka që ka qenë i përgatitur edhe një atentat ndaj presidentit të ndjerë, Ibrahim Rugova nga viti 1999, po nga ky grup dhe për arsye si duket i njoftuar nga shërbimet huaja, Rugova nuk zbriti fare nga avioni në Rinas, për të ardhur në Tiranë. Por, ato bomba të telekomanduara që do të përdoreshin për të eliminuar Rugovën, i janë dhënë grupit të komandës që ka eliminuar Haklajn”, ka thënë Haxhia për Magazina në Radio Dukagjini.

LEXO EDHE:  'Një skandal i madh do të shpërthejë, ja kush fshihet pas aleancës së ‘Bijëve të k...’

Izet Haxhia ishte dënuar në mungesë me 25 vjet burg për përfshirjen në vrasjen e Azem Hajdarit në vitin 1998.

Ish-deputetin e Partisë Demokarike të Shqipërisë, Azem Hajdari, ish-ministrin e Mbrojtjes së Kosovës, Ahmet Krasniqi dhe komandantin e UÇK-së, Ilir Konushevci, janë vrarë nga i njëjti grup, ish-truproja e Sali Berishës sjell versionin e tij.

“Është një lidhje që e bënë mes vrasjes së Azem Hajdarit e kolonel Ahmet Krasniqi. Është e njëjta dorë jo vetëm e këtyre, por edhe në vrasjen e gjeneral Ilir Konushevcit në të gjithë këto vrasje”, ka thënë Izet Haxhia, ish-truproje e Sali Berishës.

LEXO EDHE:  Xhaxhai i Arditit kërcënon me jetë Veliajn: Do mbjell unë pemë mbi ty

Madje ai ka thënë se i njëjti grup që i vrau këta tre persona, kishte planifikuar edhe atentatin ndaj ish-presidentit Ibrahim Rugova në vitin 1999 në Tiranë.

“Dua të them edhe diçka që ka qenë i përgatitur edhe një atentat ndaj presidentit të ndjerë, Ibrahim Rugova nga viti 1999, po nga ky grup dhe për arsye si duket i njoftuar nga shërbimet huaja, Rugova nuk zbriti fare nga avioni në Rinas, për të ardhur në Tiranë. Por, ato bomba të telekomanduara që do të përdoreshin për të eliminuar Rugovën, i janë dhënë grupit të komandës që ka eliminuar Haklajn”, ka thënë Haxhia për Magazina në Radio Dukagjini.

LEXO EDHE:  Xhaxhai i Arditit kërcënon me jetë Veliajn: Do mbjell unë pemë mbi ty

Izet Haxhia ishte dënuar në mungesë me 25 vjet burg për përfshirjen në vrasjen e Azem Hajdarit në vitin 1998.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here