Ish aleati i Lulzim Bashës: Ja pse nuk jam me artistët në protestën e tyre

Kliko per me shume info

Gazetari Arian Galdini, kryetar i partisë LDE, që gjatë protestës në çadër të opozitës shpalli aleancë me kreun e PD-së Lulzim Basha, thotë se nuk mbështet protestën e artistëve për godinën e Teatrit Kombëtar.

Galdini shprehet se “mendjendriturit”, pedagogët dhe artistët reagojnë vetëm atëherë kur u “cënohet gardhi i tyre”.

Kliko per me shume info

Ja çfarë shkruan ai në rrjetet sociale:

Artistët.

Nuk jam me artistët në Protestën e tyre.

As me Pedagogët…

Vetëm në Shqipëri ndodh që komunitetet e mendjendriturve bëjnë kauze publike vetëm kur cënohet gardhi i tyre…

A kanë të drejtë në çeshtjen dhe protestën konkrete?

Besoj se po.

Por ku janë këta Profesorë, Akademikë dhe Artistë në perditshmëtinë e çeshtjeve që ka Shqipëria?

Ku janë?

Apo rroga e bukës së gojës ua ka mbyllur gojën?

Epo kështu janë shumica e shqiptarëve…

Nga Artistët dhe Pedagogët e Intelektualët pritet më shumë…

Kaq”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.