E përzgjedhura e Ramës ‘zhduket’ në heshtje, flitet se diçka e rëndë ka ndodhur

Kliko per me shume info

Ines Stasa, drejtoresha e shërbimit social në Vlorë, është shkarkuar para një jave nga puna ne heshtje te plote. Ajo njihej si një ndër njerëzit më të afërm të Edi Ramës në qytetin bregdetar.

E ka qenë një nga njerëzit më aktivë në fushatën e PS-së. Por ajo qe nuk dihet është pse “eleminuar” papritur nga ana e qeverisë Rama.

Kliko per me shume info

Madje 5 vjet pasi mori detyrën, Stasa duket se ka bllokuar dhe të gjitha llogaritë e rrjeteve sociale.

Nga të dhënat parapake bëhet me dije se është konstatuar një shkelje e rëndë, por pa dhënë ende detaje të mëtejshme.

Ines Stasa, ish-zëdhënësja e kryeministrit Rama në Vlorë, në zgjedhjet e 2013-ës, mori detyrën e kreut të shërbimit social menjëherë pasi qeveria aktuale erdhi në pushtet.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.