Incident në skenë, gjakoset aktori shqiptar

Kliko per me shume info

Aktori Alfred Trebicka ka pësuar një incident në skenë dje, gjatë para premierës së teatrit “MEDEA”, ku ishin të ftuar gazetarë.

Olti Curri raporton se, teksa dritat u ulën, ai goditi ballin në murin skenik, çka zbehu disi suksesin e kësaj mbrëmjeje emocionuese.

Kliko per me shume info

Megjithatë, aktori Trebicka është mirë me shëndet e ndonëse i gjakosur nga ky incident, doli përpara publikut dhe rrëmbeu duartrokitjet e rastit.

Ditën e sotme dhe të nesërme, MEDEA do të ketë premierën në skenën e Teatrit kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli”, me aktorët: Luiza Xhuvani, Alfred Trebicka, Viktor Zhusti, Roza Anagnosti, etj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.