IKMT në Golem, nis shembja e disa ndërtesave buzë detit

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit po zhvillon sot një aksion për shembjen e godinave në zonën e plazhit në Golem.

Pjesa më e madhe e ndërtimeve që po shemben janë lokale dhe kioska të ndërtuara me materiale të lehta të çmontueshme.

Kliko per me shume info

Shqetësimi i pronarëve të bizneseve ka qenë se nuk kanë marrë një njoftim paraprak dhe tani po nxitojnë të çmontojnë çfarë të mundin nga bizneset, përpara se t’ua shembë buldozeri.

LEXO EDHE:  Kapet furgoni me tre kuintal kanabis në Fier

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here