I tha ‘shko pyet gruan’ dhe shokoi publikun politikani shqiptar, ja e vërteta

Kliko per me shume info

Sherri që plasi në studion e emisionit “Studio e Hapur” e gazetares Eni Vasili mes Shpëtim Idrizit dhe publicistit minoritar grek Orfea Beci, është pasuar me sqarim.

Megjithëse Idrizi u largua i indinjuar nga studioja, duke hequr demonstrative mikrofonin, gazetarja Eni Vasili sqaroi se kreu i PDIU-së u shpreh ashtu pasi publicisti Orfea Beci e ka gruan çame.

Kliko per me shume info

“Idrizi e sqaroi deklaratën e tij. Ai tha se deklaroi ashtu pasi ju zoti Beci e keni gruan çame”, u shpreh Vasili.

Nga ana tjetër Beci nuk e ka mohuar dhe as pohuar. “Gruaja ime është shqiptare. Kam pyetur jo vetëm gruan time por edhe shqiptarët e tjerë që asgjë që pengon integrimin nuk i përfaqëson.

Besoj audienca u shtua dhe votat për partinë e tij.
Zërat që vijnë nga ekstremet nuk i përfaqësojnë shqiptarët, sidomos ata që vijnë nga zonat kufitare, për këtë jam i bindur”, deklaroi Beci.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.