Historia e elefantit të vogël që preku botën

Një ngjarje shumë e rrallë ka ndodhur në Parkun Kombëtar të Jugut Luangwa. Fshatarët u alarmuan nga thirrjet dhe të qarat drejt nënës të një elefanti të vogël dhe thirrën punëtorët e shpëtimit në vendngjarje.

Veterinerët arritën të nesërmen dhe i gjetën të dyja kafshët shumë të shqetësuara, duke luftuar për të dalë nga një gropë tërë natën.

LEXO EDHE:  Mbërriti në Angli vetëm me 600 paund, tani zotëron një kompani 2 mln paund

Ata u detyruan të ndalonin nënën në ankth me anë të qetësuesve, për të ndihmuar në mënyrë të sigurt fëmijën.

Kliko per me shume info

Ndërkohë elefanti i vogël pasi u shpëtua nga gropa vrapoi menjëherë drejt të emës. Pasi pa që e ëma nuk po çohej ai u ngjit pas veshit të saj dhe dukej sikur e thërriste të ngrihej.

LEXO EDHE:  JETË QENI! Si asnjëherë të gjithë do donin ta kishin, ja arsyeja (FOTO)

Rachel McRobb, CEO dhe bashkëpunëtori i CSL tha: ‘Sapo ta nxirrnim nga gropa, ne do t’a dërgonim menjëherë pranë nënës”.

Teksa veterinerët po bënin gati medikamentet për ta rikthyer nënën në jetë, këlyshi qëndronte pranë nënës.

Rachel shtoi: “Ne e rikthyem nënën me antidotin dhe sapo u ngrit ajo ushqeu menjëherë fëmijën.Bebja duhet të ketë qenë vërtet e uritur pasi kaloi gjithë natën në gropë.

LEXO EDHE:  “Shiti” virgjërinë për 3.7 mln dollarë, adoleshentja rumune zbulon të vërtetën e papritur (Foto)

Të gjithë u mrekulluan nga përfundimi i historisë.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here