Grabiti argjendarinë në Shkodër, ja kush është personi i arrestuar

Kliko per me shume info

Policia ka vënë në pranga personin e dyshuar që grabiti argjendarinë në qytetin e Shkodrës.

Person i arrestuar është Françesk Vukaj. Vukaj dyshohet se ka grabitur argjendarinë më datë 03.02.2018, rreth orës 02 :54, në lagjen “Vasil Shanto”, rreth orës 02:54, të mëngjesit.

Kliko per me shume info

Shërbimet e policisë kanë shkuar në kohë në vendngjarje, por në afërsi të objektit, autori ka braktisur automjetit që dyshohet se ka përdorur për të kryer vjedhjen dhe duke përfituar nga errësira e moti i keq, ka mundur të largohet.

Mjeti Ëolksvagen, pa targa, i goditur në pjesën e përparme, dyshohet të jetë mjeti i përdorur për goditjen dhe thyerjen e qepenit të argjendarisë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.