Grabisnin apartamente dhe vila, arrestohen skifterat 15 shqiptarë

Kliko per me shume info

Autoritetet italiane kanë finalizuar një operacion, ku kanë shkatërruar pesë banda kriminale që merreshin me vjedhje të apartamenteve dhe vilave në veri të Italisë.

Sipas mediave, në pranga kanë rënë 15 shqiptarë, identitetet e të cilëve nuk bëhen të ditura, që dyshohen se kanë kryer të paktën 53 vjedhje në disa qytete të veriut të Italisë.

Kliko per me shume info

Bandat kishin kryer vjedhje të mallrave, vlera e të cilave shkonte deri në 220 mijë euro.

Sipas policisë, të gjitha bandat kishin të njëjtën mënyrë operimi: vidhnin një makinë dhe më pas shkoni dhe grabisnin shtëpi që ndodheshin në zona të veçuara.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.