Goditet 1 nga grupet kriminale më të fuqishme, 8 në pranga

Kliko per me shume info

Policia e Elbasanit në bashkëpunim me FNSH dhe RENEA kanë zhvilluar një operacion masiv për goditjen e një grupi të strukturuar kriminal mbrëmjen e sotme.

Mbrëmjen e sotme është finalizuar një operacion i drejtuar nga kreu i policisë Altin Qato dhe kryeprokurori i Elbasanit që ka çuar në pranga mbi 8 persona të këtij grupi. Policia ka sekuestruar mina me telekomandë dhe armë zjarri. Të arrestuarit janë nga Pogradeci dhe Gramshi.

Kliko per me shume info

Policia e Shtetit ende nuk ka dhënë infomacion zyrtar mbi një operacion të tillë. Sipas gazetarit, detaje të tjera pritet të dalin në vijim.

Kujtojmë se sot kryeprokurorja Arta Marku vizitoi Elbasanin ku nënvizoi se ky qytet rezulton pikë e nxehtë e grupeve kriminale tashmë të sofistikuara, dhe prezente në jetën publike të qytetit me anë të investimeve në tregun privat dhe punët publike.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.