Gjirokastritja nuk fal as nënën për paratë, e moshuara zbulon hilenë

Kliko per me shume info

Një grua nga Gjirokastra, e cila banon tani në Tiranë, eshte zbuluar se ka mashtruar edhe nenen e saj me qellim perfitimin.

Policia dyshon se ajo kishte bere falsifikim dokumentesh, duke marre nje numer me kontrate ne nje kompani private telefonike dhe duke e kaluar ne emer te nenes qe cila jetonte ne Greqi, e duke e bere debitore kete te fundit.

Kliko per me shume info

Njoftimi nga drejtoria vendore e Policisë Gjirokastër:
Seksioni kundër krimit ekonomik e financiar

Më datë 08.02.2018, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Gjirokastër, për shtetasen V.B vjeç 34, banuese në Tiranë, pasi në vitin 2008, ka falsifikuar dokumentet për marrjen e një numri me kontratë në një kompani private telefonike duke e kaluar në emër të nënës, shtetase E.S, vjeç 68 banuese në Greqi, e cila figuron debitore ndaj kompanisë. Neni 186 i Kodit Penal.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.