Gjimnazisti në Tiranë terrorizon klasën, ja cfarë iu gjet në çantë

Kliko per me shume info

Ka nisur hetimi për një gjimnazist 17-vjeçar, i cili kishte marrë me vete në çantë në ambientet e shkollës në Tiranë një thikë kuzhine.

Pasi u zbulua, drejtoria ka thirrur prindërit e tij, psikologen dhe policinë, e më pas është bërë kallëzim penal.

Kliko per me shume info

Burimet thanë se u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për shtetasin e mitur A.V, 17 vjeç, banues në Tiranë, në prani të mësueses, psikologut, avokates dhe prindit.

Në ambientet e shkollës së mesme në çantën e shkollës, ju gjet e bllokua një thikë kuzhine, të cilën e kishte marrë në banesë.

Arsyeja pse ai e kishte me vete armën e ftohtë, nuk dihet. Neni 279 i Kodit Penal.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.