Gjendje alarmante në Fier, qyteti nën ujë, banorët kërkojnë ndihmë

Kliko per me shume info

Shirat intensivë që kanë përfshirë vendin ditën e sotMe kanë shkaktuar probleme në disa qarqe të vebdit. Si pAsojë qyteti i FiErit është një nga më problematikët, ku sitauata paraqitet alarmante.

I gjithë qyteti ndodhet nën ujë. Sakaq, lidhur me situatën kreu i PD në Fier, Luan Baci bën me dije se situata është alarmante dhe akuzon Bashkinë për ndërtimet që ka bërë që sipas tij janë shkaku kryesor që Fieri ndodhet sot nën ujë.

Kliko per me shume info

Reagimi i plotë:

Te nderuar bashkqytetare, ja Fieri sot.

Kjo eshte Lgj Mbrostar Ferko Rr Sokrat Plaku, ne gjendje te mjerushme si dhe shume rruge dhe Lagje te tjera te Qytetit.

Bashkia po na ben çdo dite publicitet pedonalet dhe fasadat e Rrugeve kryesore, por Qyteti nuk eshte vetem ketu.

Qyteti eshte dhe Mbrostar Ferko dhe Afrim, Afrim i ri, Çeligrad, Kryqezim i parkut etj….

Investoni ne kanalizime, ne sistemime, Fieri po mbytet.

Qytetaret kerkojne ndihme askush nuk pergjigjet.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.