Furgoni me 15 persona mbetet në ujë në ZallBastar, ndërhyjnë ushtarët të shpëtojnë pasagjerët

Kliko per me shume info

15 persona që udhëtonin me një furgon linje në ZallBastar janë përfshirë nga rrjedha e ujit, ndërkohë që dukej se nuk kishte asnjë mundësi për shoferin të nxirrte furgonin që e kish marrë rrjedha e ujit.

Vetë pasagjerët kanë kërkuar ndihmë dhe kanë qenë kamionët e ushtrisë dhe forcat e armatosura që kanë bërë të mundur shpëtimin e njerëzve, marrjen e tyre nga furgoni dhe dërguarjen në destinacion. Po punohet ndërkohë për të nxjerrë furgonin nga uji.

Kliko per me shume info

Lajmin dhe fotot i jep ministrja e Mbrojtjes Olta Xhacka që falenderon Forcat e Armatosura për punën e bërë për shpëtimin e 15 personave nga rrjedha e lumit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.