Funksionoi! Skica amatore gjen kriminelin e shumëkërkuar

Një i dyshuar është identifikuar në lidhje me një krim në Lancaster të Pensilvanisë, falë ndihmës së një skice të thjeshtë me dorë nga një dëshmitar.

Një ankesë penale është ngritur kundër Hung Phuoc Nguyen, 44 vjeç, duke e akuzuar atë në lidhje me disa vjedhje.

Kliko per me shume info

“Ndërsa skica e ofruar nga dëshmitari mund të duket amatore dhe karikaturiste, ajo ndihmoi policinë ta identifikonin”, tha të mërkurën zyra e Lancaster of Police.

LEXO EDHE:  Ibrahim Kodra në 100- vjetorin e lindjes, pa asnjë aktivitet

Nguyen është i dyshuar për vjedhje në Tregun Qendror në Lancaster.

Dëshmitari që pa të gjithë ngjarjen ndërsa ia kishte qenë duke vjedhur dha skemën për autoritetetg më 30 janar.

Njerëzit fillimisht mendonin se skica ishte një shaka, por policia zbuloi gjithcka.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here