Francë, familja shqiptare rrezikoi të digjej e gjallë

Kliko per me shume info

Familja e Shpresa  Demirit 36 vjece rrezikoi të digjej e gjallë nga një zjarr, që ra në pallatin, ku banonte kjo familje. Ngjarja e rëndë ndodhi në qytezën Rosieres në Departëmëntin e Luarës së Sipërme. Azilkërkuesja Shpresa, kur ra zjarri,  ishte në shtëpi me dy fëmijët e saj Erdjanin 1 vjec e gjysëm dhe Ilirin 5 vjec. Dy fëmijët e tjerë binjakët Fabio dhe Refija (13 vjec) ishin në shkollë, kur ra zjarri.

Shpresa tamam nënë heroinë theu xhamin e dritares dhe hodhi mbi parvaz një jorgan për të mundësuar daljen nga shtëpia në flakë bashkë me dy fëmijët e vet. Shpresa nuk e humbi toruan nga flakët, por shfrytëzoi rastin që banonin në kat të parë dhe arriti të shpëtojë veten dhe jetën e dy fëmijëve.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.