Flasin fqinjët e biznesmenit që u vra në Tiranë: S’dëgjuam të shtëna. Si e njihnim 64-vjeçarin

Kliko per me shume info

Fqinjët e biznesmenit të vrarë dje me armë zjarri në Tiranë kanë thënë se 64-vjecari nuk njihej si person problematik.

Fqinji i Memli (Afrim) Begalla, Selami Maho thotë se ai ishte njeri i mirë dhe për herë të fundit e ka parë dje teksa rregullonte makinën.

Kliko per me shume info

“Për herë të fundit e pashë dje Memli Begallin po rregullonte makinën, poshtë ballkonit tim. Ishte prind i dy djemve dhe familjar i rregullt. Nuk dëgjova krisma kur ndodhi ngjarja.

Vrasjen e mësova kur erdhi policia dhe rrethoi oborrin. Nuk dëgjova as për ndonjë zënkë në oborr”- thotë fqinji i biznesmenit të ekzekutuar në garazhdion e pallatit ku jetonte në zonën e ish Bllokut, në rrugën ‘Nikolla Tupe’.

64-vjecari ishte duke hipur në makinën e tij kur është qëlluar për vdekje me armë me silenciator nga disa persona ende të paidentifikuar. Dyshohet se atentatorët kanë qëlluar nga një makinë tip ‘BMW’ e zezë, ndërsa më pas janë larguar. Deri më tani janë shoqëruar 3 persona./BW/

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.