Forca Detare shpëton një peshkarexhë me 4 persona në bord

Kliko per me shume info

Forca Detare shpëton në afërsi të Llamanit (Himarë) një peshkarexhë me 4 persona në bord.
Peshkarexha me tonazh 100 kërkoi ndihmë në Qendrën Ndërinstitucionale Operacionale Detarë (QNOD).
Menjëherë, anija e forcës detare Bora i erdhi në ndihmë peshkarexhës duke bërë të mundur edhe shpëtimin e katër jetëve. Peshkarexha kishte probleme me motorin dhe u ankorua në Porto Palermo.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.