Ermal Meta rrezikon përjashtimin nga Sanremo

Kliko per me shume info

Këngëtari shqiptar Ermal Meta morri pjesë sërish në Sanremo. Vitin e kaluar Meta u rendit i treti në festivalin më të rëndësishëm të Italisë me këngën “Vietato Morire”, të frymëzuar nga mësuesja e tij.

Këtë vit ai u paraqit në duet me Fabricio Moron, të cilët do të interpretojnë këngën “Non mi avete fatto niente”.

Kliko per me shume info

Sipas mediave italiane kjo këngë është prezantuar në edicionin e Sanremo Giovanitë 2016 pasi ka shumë ngjashmëri si në tekst dhe në melodi.

Nëse prania e të njëjtit autor do të mund të shmangte akuzat për plagjiaturë, është pikërisht përhapja e këngës së prezantuar në “Sanremo Giovani 2016 që mund të sillte probleme për Ermal Metën dhe Fabrizio Moron.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.