Historike, shqiptari Ermal Meta fiton cmimin e parë në “Sanremo 2018”

Kliko per me shume info

Ermal Meta dhe Fabrizio Moro kane fituar vendin e pare ne Sanremo 2018 pas votave nga publiku.

Annalisa me këngën “Il Mondo Prima di te” ishte renditur nga juria e para ne festivalin Sanremo 2018. Ajo doli e treta ne votimin e publikut.

Kliko per me shume info

I dyti në vlerësimin e jurisë është renditur “Lo Stato Sociale” me këngën Una Vita in Vacanza qe ruajti kete vend me renditje edhe nga vota e publikut.

I treti sipas jurisë është renditur Ermal Meta me Fabrizio Moron me këngën Non mi Aveto Fato Niente. Dyshja ne fjale me pas eshte klasifikuar edhe nga votimi i publikut ne vendin e pare ne Sanremo.

Pas këtij anoncimi, organizatorët kanë hapur votimin nga publiku i cili nxori fitues Ermal Meten. Pasi mori cmimin ai ia dedikoi cmimin shtepise se tij diskografike e cila pati besim tek ai.

Duket se shqiptaret ne Itali por edhe mbare publiku kane votuar masivisht per kengetarin shqiptar dhe partnerin e tij ne duet. /lajmifundit.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.