Ermal Meta fitoi Sanremon, ja reagimi i Artan Fugës

Kliko per me shume info

Akademiku Artan Fuga ka postuar në rrjetet sociale një koment mbi reagimet pasi ErmalMeta fitoi çmimin e parë në festivalin e Sanremos.

“San Remo dhe dhunë shqiptare

Kliko per me shume info

Ore edhe për këtë çunin që fitoi në San Remo, do ta politizojmë dhe duke mos e lënë rehat, do ta kthejmë si vlerë kundër Shqipërisë.

Se paska pas pas babë të dhunshëm;

O Zot, përsëri e përsëri do të nënkuptohet se në origjinë ka dhunë atërore si gjenetikë shqiptare, dhe ka krijimtarinë si forcë italiane?

Po edhe kur është koha për t’i thënë shëndet vetes, i them plaç.

Po çfarë hyn baba i dhunshëm këtu? Lëre për ndonjëherë tjetër.

Që na plaçin sytë na plaçin”, shkruan Fuga.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.