Elvana thumbon Florin: U ktheva nga shpella ku isha izoluar

Kur Elvana Gjata po mendonte të bënte një recital me këngët e albumit të saj të ri, bashkë me Dalina Buzin vendosën të realizojnë një koncert ndryshe, një rikthim i denjë ‘që do ta nxirrte nga shpella’ këngëtaren.

Vetë Elvana e tha diçka të tillë gjatë koncertit me 100 të ftuar zhvilluar mbrëmjen e së shtunës në ish-hotel Sheraton në Tiranë dhe nuk vonoi që gazetarët e pranishëm në koncert të aludonin. Çfarë donte të thoshte Elvana me ‘shpellën ku ka qenë futur’?

LEXO EDHE:  I ftoi në emision Blunt dhe Real 1 'degjenerojnë' KEQAZI Ermal Mamaqin: Ti je një p...
Kliko per me shume info

Eni Shehu i ftuar në emisionin e Rudinës aludoi se një koment i tillë lidhet me ndarjen e Elvanës nga Threedots dhe kjo metaforë lidhet me ‘izolimin’ e saj brenda shtëpisë diskografike me të cilën ka bashkëpunuar prej 10 vitesh.

Një aludim i tillë megjithatë është kundërshtuar nga Rudina. Sipas saj Elvana ka qenë prej disa kohësh e shkëputur nga jeta publike, deri pak muaj më parë kur erdhi pas një pauze të gjatë me projektin e parë ndërkombëtar ‘Forever is Over’. ‘Shpella’ sipas saj simbolizon këtë distancim nga publiku, që ishte mësuar të shihte më shumë prej saj shkruan anabel.

LEXO EDHE:  Eli Fara i publikon të bijës foton që nuk do të donte: Të dyja duke u puthur në buzë

“Ishte rritur shumë, kishte ndryshuar, mënyra si komunikonte, mendimet që ndante. Ishte rritur si artiste dhe e reflektonte këtë gjë,” tregonte Rudina që po ashtu sihte prezente në koncert, si për të thënë që ky pushim i ka mirë këngëtares, për t’u rikthyer edhe më e pjekur para publikut.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here