E rrallë/ U dashuruan në adoleshencë, martohen 75 vjet pas takimit të parë (FOTO)

Dy të dashuruar që në fëmijëri, përfundimisht kanë vendosur të martohen plot 75 vjet pasi u takuan për herë të parë.

George Coffin dhe Irene Lanning, të dy 89 vjeç, u frekuentuanpër tre vjet në moshën 14 vjeçare kur jetonin vetëm 200 metra larg.

Kliko per me shume info

Por pasi zoti Coffin kërkoi kohë për marrëdhënien e tyre, ata u larguan dhe u martuan me partnerë të ndryshëm, të cilët ndërruan jetë në vitet e fundit.

LEXO EDHE:  Prezantuesi i BBC largohet nga emisioni live: "Jam mërzitur, po iki..."

Z. Coffin dhe znj. Lanning, nga Sutton Coldfield, West Midlands, më në fund u takuan përsëri vitin e kaluar pas funeralit të një miku të përbashkët dhe nuk humbën kohën që rindiznin romancën e tyre mbi një filxhan çaj.

Gjyshi i tetë fëmijëve e bëri pyetjen gjashtë muaj më vonë dhe çifti i lumtur do të martohet këtë muaj./lajmifundit.al

LEXO EDHE:  Cila është kjo zonë e Shqipërisë e cila po “noton” në ar?

Burimi:http://www.dailymail.co.uk/news/article-5353611/Childhood-sweethearts-set-marry-75-years-met.html

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here