E rrallë/ Kjo është vajza që djersitet duke ndjenjur edhe në temperatura minus

Kliko per me shume info

Ne të gjithë djersitemi dhe kjo është krejtësisht normale. Por, për Lydia Carroll, 32 vjeçe, e cili djersin edhe kur temperaturat janë më minus, kjo nuk është aspak normale.

Ajo vuan nga hyperhidrosis. Carroll u diagnostikua me hyperhidrosis, duke përjetuar djersitje të pa kontrollueshme që kur ishte fëmijë. “Kur isha e re, unë nuk mendoja se çfarë thonin njerëzit, por, e shikoja si një fatkeqësi, unë u rrita gjithnjë e më shumë e vetë-vetëdijshme”.

Kliko per me shume info

Lydia tani është më mësuar me djersitjen dhe gjithashtu e pranon atë në jetën e saj.

Fatmirësisht, kurrë nuk kam pasur asnjë sjellje negative nga njerëzit – megjithëse ata nuk e kuptojnë fare se sa unë djersit”, thotë Lydia

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.