E rëndë/ 11-vjeçarja sjell në jetë beben e ngjizur me të vëllain 14-vjeçar

Kliko per me shume info

Një foshnje djalë, i cili thuhet se ka lindur nga një marrëdhënie incesti mes një vajze 11-vjeçare dhe vëllait të saj 14-vjeçar, është marrë në kujdes.

Shefat e shërbimeve sociale lokale kanë siguruar kujdestarinë e përkohshme të foshnjes pesë ditësh, ndërsa e ardhmja e tij afatgjatë nuk është vendosur.

Kliko per me shume info

Mamaja e fëmijës gjithashtu është ndarë nga familja e saj, duke përfshirë edhe vëllain e saj më të madh, pasi u largua nga spitali në Murcia, në juglindje të Spanjës. Ajo tani po qëndron me një familje kujdestare të përkohshme.

Vendndodhja e fëmijës së saj nuk është zbuluar, edhe pse raportet lokale thanë se ai mund të merret në një qendër për mbrojtjen e fëmijëve ose të përfundojë në kujdesin emergjent ose me një familje të zgjeruar./lajmifundit.al

Burimi:http://www.dailymail.co.uk/news/article-5362359/Baby-boy-born-incest-taken-care.html

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.