E frikshme/ Kobra vdekjeprurëse kafshon vajzën 6-vjeçare dhe i hedh helm në sy nënës së saj (FOTO)

Kliko per me shume info

Një nënë dhe vajza e saj 6 vjeçare kanë mbijetuar nga një sulm kobre pasi gjarpëri kafshoi vajzën para se të shpërthejë helmin në sytë e prindit të saj, ndërsa ajo e shpëtoi fëmijën e tmerruar.

Mikayla Grove, gjashtë vjeçe, ishte në gjumë kur mendohej se ajo u mbështjellë nga një kobër e Mozambikut, e cila kishte rënë në jastëk në shtëpinë e saj në Ballito të Afrikës së Jugut.

Kliko per me shume info

Gjarpri e hëngri atë nën mjekrën e saj duke liruar helm vdekjeprurës në trupin e saj dhe britmat e saj histerike zgjuan prindërit e saj të tronditur.

Nëna e saj, Inge, mendonte se vajza ishte duke pasur një makth dhe hyri në dhomën e saj pa ndezur dritën, e avetëdijshëm se gjarpri vdekjeprurës 1.2 metër ishte shtrirë në shtratin e Mikayla.

Inge papritmas dëgjoi fërshëllimën e tij dhe pastaj cobra hodhi helmin vdekjeprurës në sytë e saj – por çuditërisht jo ishte ende në gjendje për të rrëmbyer vajzën e saj nga shtrati. aro kërkuan ndihmë dhe shpëtuan mrekullisht./lajmifundit.al

Burimi:http://www.dailymail.co.uk/news/article-5367877/Mother-daughter-six-survive-attack-deadly-cobra.html

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.