Dy shqiptarët i bëjnë zbor policisë greke

Kliko per me shume info

Nje shqiptar eshte arrestuar ndersa tjetri eshte ne arrati dhe ne kerkim nga policia greke e cila ka ndermarre nje operacion ne aksin Kapshtice-Kostur.

Uniformat blu kane tentuar te ndalojne nje automjet, por drejtuesi i tij nuk i eshte bindur urdhrit, ka shtuar shpejtesine dhe eshte larguar ne drejtim te kufirit te gjelber.

Kliko per me shume info

Policia ka vazhduar ndjekjen dhe ka arritur te pikase ne Botaniko, Kostur mjetin me dy te dyshuar, shoferin dhe pasagjerin. Sapo kane pare policine ata jane futur me kembe ne pyll.

Nga ndjekja eshte arritur te kapet njeri, shqiptar 47-vjecar, emri i te cilit nuk behet me dije, ndersa prane mjetit jane gjetur dhe sekuestruar 3 canta me 8 pako qe permbanin 54 kg 463 gram marijuane.

Policia thote se po vijon kerkimet per kapjen e te dyshuarit tjeter, i cili rezulton te jete drejtuesi i mjetit, shqiptar 37-vjecar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.