Duka-Ramës: Vëri gishtin kokës

Agron Duka, kryetar i PAA-së, përmes një komenti në rrjetet sociale duke iu drejtuar mazhorancës, shprehet se flasin me kapadaillëk për marrëdhëniet ndërkombëtare, por harojnë “ambasadorët e mjerinit’ në rrugët e Europës.

“Vërini gishtin kokës, sepse batutat e vjedhura nga Kinostudio “Shqipëria e Re” nuk fshehin dot vjedhjen e shpresës që po i bëni përditë të rinjve dhe të rejave të këtij vendi”, shkruan Duka.

LEXO EDHE:  Lirimi i 7 kuksianëve, reagon Basha: Drejtësi gjysmake, 4 në burg
Kliko per me shume info

Postimi i Agron Dukës

“Ambasadorët e mjerimit”

Ndërkohë që në Parlament mazhoranca flet me kapadaillëk për marrëdhëniet ndërkombëtare, harron “ambasadorët e mjerimit” që ka shpërndarë rrugëve të Evropës.

Qindra mijëra të rinj nuk po arratisen nga mirëqenia, nga rritja ekonomike, nga drejtësia dhe administrata shembullore. Fëmijët e shqiptarëve po largohen nga varfëria, krimi, korrupsioni dhe arroganca që lulëzon në vendin tonë.

LEXO EDHE:  Ish-kryeministri Italian: Edi Rama nuk është i korruptuar, pra nuk është njeri që është pasuruar personalisht

Prandaj, vërini gishtin kokës, sepse batutat e vjedhura nga Kinostudio “Shqipëria e Re” nuk fshehin dot vjedhjen e shpresës që po i bëni përditë të rinjve dhe të rejave të këtij vendi.

#kohaperzgjidhje

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here